Najskuteczniejszy płyn do spryskiwaczy

płyn do spryskiwaczyWiadomo to nie od dzisiaj, że produkt produktowi nierówny. Tak właśnie jest, jeśli spojrzymy choćby na płyn do spryskiwaczy. Jeden potrafi się uporać z każdym niemal zabrudzeniem, inny natomiast potrafi tylko rozmazać szybę i nic więcej. Pozostaje więc pytanie, jak wystrzegać się tych niepolecanych płynów?

Czytaj etykietę

Świadomy konsument przed zakupem danego produktu zerka na etykietę, o ile czas mu na to oczywiście pozwala. Z niej można się sporo dowiedzieć o tym, na bazie czego został stworzony dany płyn. Ma to szczególne znacznie właśnie zimą, gdzie zawartość metanolu powyżej 3% jest uznawana za bardzo niebezpieczną dla ludzkiego organizmu. Należy zachować wielką ostrożność przy wlewaniu takiego płynu, choć najlepiej jest tak naprawdę unikać jego zakupu.

Cena wyznacza jakość

Stara maksyma sprawdza się i w tym przypadku. Cena okazuje się być wyznacznikiem jakości. Obecnie w sprzedaży można znaleźć płyny do spryskiwaczy w przedziale cenowym:

  • do 10 złotych
  • powyżej 10 złotych
  • powyżej 20 złotych

Pierwsze z wymienionych, o ile są przeznaczone do użytku w lecie, dają jakoś radę. Oczywiście tylko wtedy, gdy wyprodukował je pewny producent, bo często zdarza się tak, że wyrób przeznaczony do sprzedaży w hipermarketach jest skrajnie nieskuteczny i potrafi nawet zatkać dysze.

Średnia półka cenowa to produkty, które można śmiało polecić wszystkim kierowcom. Zgodnie z tym, co można się spodziewać – są skuteczne,a przy tym ich zakup nawet w dużych ilościach nie jest bolesny dla portfela.

Najdroższe płyny to klasa sama w sobie. Świetnie czyszczą szybę z wszelkich zabrudzeń. Ich jedynym minusem jest cena, która może niektórych odstraszać. Jednak w tym przypadku płaci się za jakość.